Výhody centrálneho vysávania

 • žiaden hluk pri vysávaní,
 • nedochádza k zvíreniu prachu,
 • bez ťažkej manipulácie s vysávačom,
 • neodierate si svoj nábytok,
 • vyššia energetická efektivita

Prečo centrálne vysávanie?

Každý z nás vie, že samotné vysávanie nie je zložitá činnosť. Znepríjemňujú nám ju ale veci ako manipulácia s vysávačom, so sieťovým káblom, výmena vreciek, navyše pre hluk nepočuť ani vlasté slovo.

Prečo sa nezbaviť týchto nepríjemností, 5 kilového vrčiaceho "pomocníka" na kolieskach víriaceho prach a odierajúceho Váš nábytok a venovať sa konečne samotnému vysávaniu?

Ako to funguje?

Hlavným prvkom celého systému je centrálny vysávač, typicky umiestnený v suteréne, garáži, kotolni, prípadne inej miestnosti.

Sacia strana vysávača je pomocou potrubného systému spojená so sacími zásuvkami v jednotlivých miestnostiach, do ktorých podľa potreby pripájame samotnú ultraľahkú saciu hadicu.

Už žiadne káble ani nemotorný vysávač.

Výfuková strana centrálneho vysávača je vyvedená do vonkajšieho prostredia, čím sú z domu odstránené aj tie najmenšie čiastočky nezachytiteľné ani tými najlepšími filtrami.

Intuitívne ovládanie

Nie sú potrebné žiadne prídavné moduly alebo elektrické vedenia.

Patentovaná rukoväť obsahuje bezdrôtový ovládač, ktorý umožňuje spúšťať a vypínať centrálny vysávač, meniť jeho sací výkon a obsahuje aj indikáciu naplnenia nádoby na nečistoty a indikáciu poruchy.

Sacia hadia bez káblov je ľahšia a zvyšuje tak pohodlie pri vysávaní.

Inštalácia systému centrálneho odsávania

Inštalácia je možná nie len počas stavby, ale aj v už existujúcich budovách.

V prvom rade sa inštalujú zvislé prvky sacieho potrubného systému, následne vodorovné prvky a samotné sacie zásuvky.

Vďaka priemeru potrubia len 50,8mm je možné ho inštalovať aj do stúpačiek schodísk, vstavaných skríň, prípadne ako viditeľný prvok v tuneloch štvorcového prierezu.

Viac o centrálnom vysávači

Konštrukcia

Centrálny vysávač je vyrábaný s maximálnym dôrazom na precíznosť, životnosť a funkčnosť priamo v centrále spoločnosti vo Švajčiarsku.

Plášť i nádoba na nečistoty sú vyrábané z kvalitnej ocele s odolnou povrchovou úpravou.

Systém chladenia

Bežne predávané vysávače používajú k chladeniu motora vzduch zo samotného vysávania (po jeho prefiltrovaní). Do motora sa ale zanášajú najmenšie čiastočky prachu, ktoré filter nezachytil, čo znižuje jeho životnosť.

Centrálne vysávače ProfiVac používajú oddelený systém chladenia, čo zvyšuje životnosť elektromotora, navyše sa do miestnosti s vysávačom nevnášajú čiastočky prachu, pretože tieto sú výfukovým potrubím vyvedené do vonkajšieho prostredia.

Údržba a intervaly výmeny

Nádobu na nečistoty je u bežnej domácnosti potrebné vyprázniť len 1 až 2-krát do roka.

Filter stačí pod tečúcou vodou prepláchnuť raz za 2 až 3 roky.

Projektovaná životnosť uhlíkov elektromotora je 10 až 15 rokov, blížiace sa opotrebovanie je Vám ako užívateľovi indikované inteligentným systémom už približne 2 mesiace pred ich úplným opotrebením a pozastavením činnosti vysávača. Po ich výmene vysávač ďalej slúži k Vašej spokojnosti.

Viac o spoločnosti ProfiVac

Švajčiarska kvalita

 • Ručná výroba
  • Centrálne vysávače ProfiVac sú skutočne "Swiss Made", vyrobené 100% ručne, za každý výrobný krok nesie zodpovednosť konkrétny zamestnanec.
 • Kontrola kvality
  • Každý výrobok absolvuje 5-stupňovú kontrolu kvality. Záznam o kontrole je súčasťou dokumentácie každého centrálneho vysávača.
 • Komponenty
  • Používame komponenty najvyššej kvality – motory Ametek Lamb, telo vysávača z pochrómovanej ocele, s cieľom dosiahnuť maximálnu životnosť centrálneho vysávača ProfiVac.
 • Materiály
  • Znížili sme použitie plastov na minimum – vďaka poctivej konštrukcii a použitiu ocele a hliníka namiesto lacných plastov je vysávač prakticky nezničiteľný bežným používaním.
 • Úspora
  • Počas celej doby používania centrálneho vysávača ProfiVac nemusíte dokupovať žiaden spotrebný materiál. Filter stačí podľa potreby umyť raz za 2-3 roky pod tečúcou vodou. Žiadne ďalšie náklady.
 • Záruka
  • Pre zdôraznenie švajčiarskej kvality nášho centrálneho vysávača, poskytujeme domácnostiam až 10 ročnú záruku. Záručná doba je bez ďalších obmedzení a skrytých podmienok (bezplatná práca, náhradné diely aj doprava).

'

Cenové ponuky, poradenstvo

Kontaktujte nás pre získanie ďalších informácií.

Kontakt
Meno: Radko Lehocký
Mob.: 0903 549 653
e-mail: lehocky@abcstavebna.sk

Logo A

Stavajte s nami!

Používame tradičný a rokmi overený systém. Naše stavby majú vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Ponúkame rýchlu realizáciu a dlhodobú životnosť. Získajte viac vnútorného priestoru a prijemné bývanie.
Viac o nízkoenergetických stavbách.
Logo B

Naše služby

Kompletné stavebné rekonštrukčné práce zamerané na byty, domy a kancelárske priestory. Dokončovanie holobytov, holodomov, kancelárii a reštaurácii. Výstavba rodinných domov od základu až po stavbu na kľúč.
Viac o našich službách.
Logo C

Referencie

Od začiatku roka 2013 sme zrekonštruovali 6 bytov. Postavili sme 2 nízkoenergetické rodinné domy a zateplili dve výrobne haly.
Ukážky našej práce nájdete v realizáciách.

Naše certifikáty a preukazy o odbornej spôsobilosti

Splníme Váš sen o dokonalom bývaní!

Rekonštrukcie bytov, prestavby bytových jadier, stavba drevodomov, montáž sadrokartónu, stierkovanie a maľovanie, obklady a dlažby, zatepľovacie práce.

Naši Partneri

zoznamrealit.sk ABC Realitna WoodCote R-interier Sugas ProfiVac - zdravé vysávanie Kúpeľne Ptáček Krby-flame A3 návrhy